Abiye ve Düğün, Nişan Kıyafetleri

Abiye kıyafet seçimi dikkat edilmesi gereken 3 kural

Abiye kıyafet seçimi dikkat edilmesi gereken 3 kural

Davetler, özel geceler, balolar… Bayanların güzellik konusunda gizli bir çekişme içinde olduğu bu tür etkinlikler, günler öncesinden hazırlık çanlarının çalmasıyla başlarken ardından da günlerce süren kritikleri getirir. Buna göre abiye kıyafet seçimi de en çok tartışılan noktalardan biridir.  İşte, kadınlar arasındaki tatlı çekişmenin en büyük sebebi de özel gecelerin günlerce konuşulacak olmasıdır belki.

Siz de bir düğüne, belki bir baloya, ya da bir kokteyle davet edilmiş olabilirsiniz. Belki de yakınlarda bir lansmana katılacaksınız. Konu ve konsept her ne olursa olsun şıklık yarışına hazırlıklı olun ve amman diyelim hazırlıksız yakalanmayın. Aşağıda ki kurallara uyduğunuzda şıklık yarışını kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Abiye kıyafet seçimi

abiye kıyafet seçimi: kırmızı abiyeler
abiye kıyafet seçimi: kırmızı abiyeler

Kural 1. Asla Aşırılığa Kaçmayın!

Davetler iyidir hoştur ama bayanların endamını ve güzelliğini konuşturması konusunda da en iyi fırsatlardandır. Bu yüzden bu fırsatı değerlendireyim derken abiye kıyafet seçimi esnasında asla aşırıya kaçmamalısınız. Teninize ve vücudunuza uygun gösterişli bir kıyafet bu konuda her şey demektir. Kıyafetin gölgesinde kalması gereken; saç; makyaj ve aksesuarlar her zaman bir adım geride kalmalı ve asla birbiriyle yarışmamalıdır.

Öte yandan gece kıyafeti nasıl giyinilmeli dediğinizde ise öneri olarak söz gelimi siyah, sade bir tuvaleti de ışıltılı aksesuarlar, güçlü bir saç ve smokey eye makyajıyla dört koldan destekleyebilirsiniz. Önemli olan her zaman her konuda olması gerektiği gibi ‘denge’ korunmalı diyoruz.

vücut tipine göre abiye modeller
vücut tipine göre abiye modeller

Kural 2: Giysinizi Seçerken Mutlaka Proporsiyonu Göz ardı Etmeyin!

Ne kadınlar vardır ki XXL, balıketi formunu da aşmış dolgun bedenleriyle girdikleri ortamda ki tüm bakışları üzerine çekmeyi başarırlar (Mariah Carey, Beonce, Christina Aguilera) ama ne kadınlar da vardır ki güzelim kum saati bedenini tüm rüküşlüğü ile mahveder. İşte proporsiyonunu tanımayan kadınların yapabileceği en büyük hata, yanlış kalıplarda ve ölçülerde giyinmektir. Bunun için bol bol araştırma yapmalı, aynanın karşısına geçerek bol bol kıyafet denemeli hatta fotoğraflarınızı çekerek kıyas etmelisiniz. Ama bu konuda ilk adım mutlaka vücut tipinizi bilmek olmalı.

Kural 3: Ten Renginize Uygun Gece Elbisesi Seçin!

Koyu tenliyseniz koyu renkler sizi boğacaktır, açık tenliyseniz de pudra renklerinde mutlaka kaybolacaksınız demektir. Bu nedenle kıyafet renk seçiminizi teninizle kontrast şekilde yapmalısınız. Öte yandan teniniz sıcak ya da soğuk renk kartelasından hangisine uygun öğrenmelisiniz.

Esmerler için renk konusunda küçük bir dip not; altın, bronz ya da gümüş tonları hem teninize çok uygun olacak, hem de gece elbiselerinde çarpıcı görünmenizi sağlayacaktır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir