Abiye ve Düğün, Nişan Kıyafetleri

Kilolu bayanlar için abiye kıyafet seçerken nelere dikkat etmeli?

Kilolu bayanlar için abiye kıyafet seçerken nelere dikkat etmeli?

Abiye kıyafet bakıyorsunuz ama ufak tefek fazlalıklarınız mı var? Kilolu bayanlar için abiye aradıklarında bu yazımız ile hemen istediklerini bulabileceklerdir… Birkaç hileyle hepsini kamufle edebilirsiniz. Aslında önemli olan fazlalıklarınızın hangi bölgede olduğunu bilmek ve bu konuda farkındalık yaratmaktır. Böylelikle bir mağazaya girdiğinizde önünüze geleni değil de ne tarafa yönlenmeniz, hangi kuplardaki kıyafetlerden almanız gerektiğini bilirsiniz.

Kilolu bayanlar için abiye

kilo sorunu olan bayanlara özel abiye modeller
kilo sorunu olan bayanlara özel dekolteli kıyafetler

Elma Tipindeki Bayanlar Nasıl Abiye Kıyafet Seçmeli?

Eğer bedeninizin üst kısmında simitleriniz varsa ve siz karın bölgesinde fazlalıkları olan elma tipinde bir bayansanız, yönelmeniz gereken kıyafetler bele oturmayan ve robadan (göğüs çizgisi altından genişleyen kıyafetler) aşağıya inen kıyafetler olmalıdır. Bu konuda; bedeninizi sarıp sarmalayan saten v.b. dokusundaki kıyafetlerden, streight elbiselerden kesinlikle uzak durmalısınız. Onun yerine göğse oturan, göğüs dekoltesine dikkat çeken ve detayları dekolte bölgesinde olan kıyafetler tam sizin için tasarlanmıştır. Etek kısımları şifonlarla desteklenmiş ve karın kısmı bu şekilde kamufle edilmiş kıyafetler de sizin için uygun olacaktır. Yine 2’li parçalardan da bluzanları ve bol paça maxi boy pantolonları kullanabilirsiniz.

Armut Tipli Bayanlar Hangi Abiyeleri Seçmeli?

Eğer üst bedeniniz sorunsuzsa ama geniş kalça ve basenlere sahipseniz bele ve göğse oturarak çan formuyla alt kısımda genişleyen abiye elbiseler tam size göre. Bunun dışında 2 parça şeklinde gece kıyafetleri arasından; üzerinize dar kalıplı abiye bluzleri, altınıza çan formunda ki gösterişli etekleri seçebilirsiniz.

Renk konusuna da kısaca değinelim. Sorunlu bölgelerde koyu renk tercih ederek ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelerde açık renkler, ışıltılar ve desenler kullanırsanız harika bir göz yanımsaması yapmış olursunuz. Ve böylelikle de fazlalık hissettiğiniz bölgeleriniz gözden kaybolup gidecektir.

kilolu bayanlar icin abiyeler
kilolu bayanlar icin abiye

Abiye elbiseler konusunda öneri alabileceğiniz Youtube’da da arama sonucu olarak abiye elbiseler gibi aramalar yapabilirsiniz. Bu sayede hem Youtube’da kendi şehrinize göre de abiye satan birçok mağazanın kanalına da rastlayabilir, onların koleksiyon yaptığı arşiv yaptığı modellere de ulaşabilirsiniz. Birbirinden keyifli modellerle beraber siz de gece kıyafetleriniz için, derin dekolteli ya da şifon destekli etek gibi abiye modellerini incelemiş olabilirsiniz.

Dilediğiniz her zaman sitemizde de abiye elbiseler şeklinde aramalar yaparak diğer önerdiğimiz; düğün için ya da gece dışarı çıkmak için abiye modelleri kıyafetleriyle istediğiniz önerilerimizden size uygun olanı seçebilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir